| sopranaCadaverica a întrebat:

Dejun : - 150 g iaurt
- 7 alune caju
- cateva stafide negre
- 1 banana medie
PRANZ : - 200 g piept de pui la gratar
- 80 g mazare fiarta cu piper
- 100 g salata de rosii, ceapa, castraveti
CINA : - 2 felii de paine integrala prajita frecata cu usturoi
- 1 felie de sunca Praga
- 1 rosie medie
Vi se pare un meniu de slabit? E prea putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
35 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dimineata se consuma proteine care inhiba fometea, dupa masa carbo, seara grasimi, totul e sa fi in deficit caloric, sa faci cardio dimineata zilnic macar 30 de minute, cat despre diete ele mereu au efect de ingrasare, totul e sa gasesti un stil alimentar sanatos, care sa iti aduca toti macronutrienti necesari organismului tau

| Dalmore a răspuns:

Șoarecii au meniuri mai consistente.

| sopranaCadaverica explică (pentru RAY):

Si tie cum ti se pare meniul ala? Ca sa revenim la intrebare

| RAY a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Daca vrei vi intr-un grup de slabire si comunicam mai multe acolo http://discord.gg/FYEdv7E

| Furnicuta000 a răspuns:

E ok pentru slabit, dar e posibil sa ti se faca foame si sa nu ai destula energie, asta e singura problema.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mi se pare meniu de murit, nu de slabit. Auzi tu, 80 de grame de mazare fiarta, geezus.

| sierra1 a răspuns:

Domnia vostră câți anișori are și câte kile (că pe nimeni nu intresează se pare)?

| sopranaCadaverica explică (pentru sierra1):

22 de ani si 68 de kg in prezent. Trebuie sa mai dau jos 8, am plecat de la o greutate de 97 kg. Acum sunt in faza de platou cand nu mai slabesc deloc. Am 1.70m.

| sierra1 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Cred că ești pe drumul cel bun

| sopranaCadaverica explică (pentru GabiDumitrescu):

Sigur ca da! Ai tinut vreodata o dieta sa stii cum e? Cu sport zilnic si mese fixe in care iti gatesti singurel, fara alimente procesate si semipreparate? Eu mai am 8 kg de slabit.
De ce de murit? Ce ai adauga in plus?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Mi se par bataie de joc cantitatile. As adauga mere in puii mei. As scoate prostia aia de sunca de Praga. As baga un gratar in plus, o salata cu fulgi de porumb seara, ca sa nu bag piine deloc. Si o supa de legume pe la prinz, macar. Iar micul dejun ala e patetic. Macar un ou fiert o data la doua zile, o bucata de brinza degresata.

| alina2k18 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Incearca o dieta hiperproteica pentru o sapt cu carbohidratii f redusi. Mai ai f putin de dat jos, poate corpul tau nu mai poate ajunge la 60kg pentru moment.

| sopranaCadaverica explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai sigur, includ si oul, branza, supele. Dar in alte zile. Nu tot deodata. Nici nu mai stiu ce sa mananc la micul dejun

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Porunca a 3-a :

,, Să nu iei în deşert Numele Domnului, Dumnezeului tău; căci Domnul nu va lăsa nepedepsit pe cel ce va lua în deşert Numele Lui.''

O zi buna!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu il iau in desert, il iau in jungla!

| TheGentleman a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Omule, chiar nu înțeleg de ce ești așa frustrat. Lasă frustrările deoparte. Dacă nu există, de ce te înverșunezi așa tare? Dacă există, crezi că este interesat să-și măsoare forțele cu tine? Ca Mircea Badea în ring? laughing rolling on the floor

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Incearca sa bagi Vegemite! O felie de piine prajita cu 5 grame si niste unt, micul dejun al campionilor!winking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TheGentleman):

Hai sa iti explic. Discutam despre dieta, da? Si vine din voleu sa manince cacao cu prietenii imaginari aici si poruncile dintr-o carte de povesti. Eu sunt ala frustrat?

| TheGentleman a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu, dar ai posibilitatea să îl tratezi cu indiferență. Nu te purta ca un alergic la oricewinking

| sopranaCadaverica explică (pentru TheGentleman):

Puteai sa scrii observatii in privat, nu sa faci chat la intrebarea mea. Putin bun simt avem? :d

| TheGentleman a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ok, mă scuzați, domnișoară!

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Asta este și mai rău :O!

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

De ce ești rău sad?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Celcestietot):

M-ai vazut pe mine la o discutie despre sfinti sa vin si sa comentez ca AMD e peste Intel?

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Păi nu ar trebui sa faci asta, pentru că nu ar avea niciun rost. Tu ai pomenit indirect de ceva de-al nostru, așa că am venit să îl luăm happy! Oricum, Intel mi se pare mai bun tongue.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Celcestietot):

Daca ti se pare, tine parerea pentru aria respectiva! Nici ce ai facut tu aici nu are vreun rost. Du-te pe reddit la ariile adult/nsfw si comenteaza la toti care invoca divinitati cand vad bunaciuni... happy

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

In regulă happy!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Celcestietot):

Iti recomand calduros sa incepi de aici: https://www.reddit.com/r/cumsluts/

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Vrei sa ma ispitesti :O!

| sopranaCadaverica explică (pentru Celcestietot):

Celcestie tot...se pare ca stii tot, mai putin sa scrii in privat utilizatorului care te intereseaza, NU sa faci chat despre religie la o intrebare despre mancare.