| Ioanakanda5 a întrebat:

Despre dieta Dukan? Ce imi puteți spune? Sau despre o altă dietă... Vreau să slăbesc cam 8 kg dacă s-ar putea, dar fără înfometare. Spuneti-mi dieta/dietele și intervalul de timp in care să mananc. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sebastiana12345 a răspuns:

Dieta disociata incearca...eu am primit un regim disociat pentru a slabi de la un nutritionist daca vrei ma poti contacta si ti-l voi oferi

3 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Dieta dukan este o aberatie.
daca vrei sa slabesti tot ce trebuie sa faci e sa nu mai bei altceva in afara de apa si sa nu mai mananci nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi. daca esti fata sa o lasi usor si cu fructele.

| tintareco a răspuns:

Fă multă mişcare, o plimbare zilnică de o oră seara, după mîncare. Încearcă să te ghidezi după următoarele :
1. DIMINEAŢA să mănînci ca un rege.
2.LA PRINZ să mănînci ca un prinţ.
3.SEARA să mănînci ca un cerşetor.

| Ior_Dana_1974 a răspuns:

Citeam mai jos un raspuns care zicea ca cel mai bine este sa renunti la a mai bea orice fel de bauturi racoritoare fie ca sunt acidulate sau nu si sa bei doar apa. Aici as vrea sa adaug putin din experienta mea si sa spun ca eu am urmat o cura apa alcalina care ajuta la echilibrarea organismului si la detoxifiere. Apa alcalina este apa cu un ph mai mare de 7 (desigur sunt multe, dar eu am mers pe Calipso, o apa slab alcalina). Apa alcalina in combinatie cu o alimentatie cu cat mai putine alimente procesate din comert, fara fast-food si carne in exces te va ajuta cu siguranta sa-ti achilibrezi organismul.