| Bii26 a întrebat:

Diabeticii au voie să mănânce pepene roşu şi struguri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Doar cantarite. Fiindca amandoua sunt fructe foarte dulci, cu cantitate mare de carbohidrati care trebuie consumate cu mare moderatie de catre diabetici.

5 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Pepenele rosu e bun, strugurii nu stiu. :-s

| Vizitiul a răspuns:

Http://diabetulzaharat.myforum.ro/-vp22.html
Documenteaza-te de aici. Este prezentat un regim pentru diabetici.

| 80Cris a răspuns:

Cu masura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca dahappy si prietena mea cea mai buna are diabet si mananca, dar le cantareste, desigur happy

| adellyna a răspuns:

Sigur ca da.Si prietena mea cea mai buna are diabet si mananca, dar le cantareste desigur