| AmazingONEx a întrebat:

Diete pentru micșorarea grasimii abdominale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu am facut un experiment personal de slabire si recunosc faptul ca fara efort fizic dietele ingrasa apoi, degeaba bagi legume in tine de exemplu ca apoi pui la loc, uite ce recomand, un deficit caloric de 500 de calori maxim plus mers pe jos
exista aplicati foarte bune de mers pe jos, mergi in prima saptamana o ora pe jos astfel
2 min mers normal
1 min mers rapid
iti calculezi imc http://www.calculator.net/calorie-calculator.html?
scrii jos absolut tot ce consumi
iti schimbi alimentatia,de exemplu eu am trecut pe mango, avocado, apa plato vs dulciuri, cola, mici schimbari astea ne schimba comportamentul

| Donsavas a răspuns:

Pentru dieta corecta, mergi la un dietetician/nutritionist.
Grăsimea cand se reduce, Se reduce peste tot.