| anonim_4396 a întrebat:

Dimineata cind ma trezesc am mana dreapta amortita care ar putea sa fie cauza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Probabil, in timpul somnului a fost prinsa sub corp sau intr-o pozitie defectuoasa.Eu sa patesc cand dorm cu mainile ridicate pe perna deasupra capului.

soothe
| soothe a răspuns:

Dormi pe ea in timpul noptii. Ai verificat colesterolul recent?

| anad a răspuns:

Poate fi si anemie, hipocalcemie, oboseala, reumatism si nu ar fi rau sa te vada si un doctor cardiolog.

| cristi202 a răspuns:

Daca a fost doar o singura data, datorita pozitiei in care ai stat, mina a fost probabil atit de presata incit singele nu a mai putut circula si astfel a amortit. Daca s-a intimplat de mai multe ori, ai grija, poate fi semnul unei afectiuni, si trebuie mers la doctor, caci nu e neglijabil deloc.

| Vizitiul a răspuns:

Ai tinut-o intr-o pozitie mai putin comoda, prin urmare sangele nu circula normal, din cauza asta este amortita! Iti recomand ca in timpul somnului sa tii mainile paralel cu corpul, pe langa corp!

| M3ntosana a răspuns:

Pentru ca dormi pe ea si de asta cand te trezesti o ai amortita

| zxsds a răspuns:

Probabil adormi pe ea, o ti sub tine.

| SunShine_3102 a răspuns:

Ai parchinson

| virusel a răspuns:

Nu mai dormi pe ea

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre problema pe care o ai.

http://www.topmedica.ro/blog/amorteala-si-durere-la-maini/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)