| anonim_4396 a întrebat:

Dimineata dupa ce am fost la baie m-am culcat si m-am trezit peste o ora si aveam nevoie la baie dar am mai dormit putin, iar dupa nu am urinat asa mult. Mi e frica sa nu se fi spart vezica, asta s-a intamplat acum 3 ore

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai erai pe aici daca pateai asa ceva. Vorba lui suntserios.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca se spărgea vezi crezi că mai stăteai pe TPU?

| Caro34 a răspuns:

Bună! Ar trebui, când îți vine, să mergi rapid la baie; nu este voie să reținem urina în vezică fiindcă facem infecții urinare și alte boli grele ale rinichilor. Stai liniștită, vezica nu se sparge așa ușor! Bea lichide suficiente, sare puțină și totul e OK! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ieri am urinat mai ceva decât un cal după ce a trebuit sa dau afara toată berea băută cu o zi înainte.

| IonelaIasmina a răspuns:

Nu te mai îngrijora!
Vezica nu se sparge big grin
Stai liniștit/ă!
Dacă ești fată poate ai răcit la ovare și de asta.
Eu am avut o perioadă luuuuungă de timp în care urinam din oră în oră!
STAI LINIȘTIT/Ă!
Sănătate!