| RoninKuzuri a întrebat:

Din analize de sange se poate deduce ca esti fumator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Sigur ca da.
Dar acum nu stiu daca lucrul acesta se poate vedea la analizele obisnuite, sau se poate vedea doar la analize speciale.
Nicotina din tutun ajunge in sange. Aceasta se poate vedea; dar cum am zis mai sus, nu stiu la ce tip de analize. Ea ataca vasele de sange prin interiorul acestora.
De asemenea, de la fumat se poate ajunge la hipertensiune arteriala; de aceea hipertensivii care sunt fumatori trebuie sa renunte la fumat.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu are cum din analize de sange.

| danutzu96 a răspuns:

Daca unele valori sunt anormale se poate sa te cam intrebe daca fumezi. In primicipiu daca sunt analize obisnuite nu poate sa detecteze daca fumezi sau nu.

| Alexandru250201 a răspuns:

Nu

| ione1911 a răspuns:

Stai chill, nu, dar daca mama ta te miroase da, va deduce ca fumezi rolling on the floor

| cosminriver10 a răspuns:

Nu