| Pinkelephants a întrebat:

Din ce cauza am cearcane chiar daca nu sunt obosita si dorm?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Justmed a răspuns:

Buna! ...bine-nteles ca poate esti obosita si nu constientizezi dar...ar trebui sa mergi sa iti faci o serie de analize deoarece poate fi de la RINICHI, incearca analize de sange si urina!

6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cauzele aparitiei cearcanelor pot fi: o alimentatie deficitara; scaderea grasimii de la nivelul fetei ca urmare a inaintarii in varsta; expunerea prelungita la razele soarelui;
anemie; oboseala; lipsa odihnei; stres; dezechilibre hormonale; predispozitie genetica; factori ereditari; anumite afectiuni precum astm, rinita alergica sau alte tipuri de alergii; frecarea insistenta a ochilor. Mai multe detalii aici: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-cearcane-0

| Minnie a răspuns:

Posibil sa ai probleme la rinichi

| BRG a răspuns:

Sărut mîna poate tu nu simti oboseala, esti tînără, dar poate ochii tăi sînt obosiți, de calculator, televizor, dacă ești la școală de lecții. Încearcă niște vitamine, prescrise de medicul de familie, ce vîrstă ai?

| fosnet a răspuns:

Doar crezi ca nu esti obosita; posibili factori se stress?

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Asculta niste dimmu borgir si o sa-ti traca big grin

| danieldan123 a răspuns:

O posibila stare de stres