| cal3star a întrebat:

Din ce cauza am "piele moarta" in varfu degetelor? Adica chiar langa unghie (nu ma refer la pielita aceea de deasupra unghiei) ci mi se ia pielea chiar intre varful degetului si unghie sa zic asa(nu stiu ce nume are locul acela happy )... stie cineva care e cauza?

Dau funda care imi da un sfat ce medicamente as putea sa iau (nu incepeti cu "consulta un doctor", ca daca era ma duceam de la inceput, dar vroiam sa stiu daca ma pot rezolva singur fara a deranja doctoru)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Ia'ti de la farmacie calciu si magneziu, si ia kate 2 din fiecare
pe zi, dimineata si seara, timp de 10 zile pe lunahappy
funditabatting eyelashes?

2 răspunsuri:
| john_1578 a răspuns:

Si mie mi se intampla perriodic acelasi lucru. Poate sa fie si de la calciu.

| Seby91 a răspuns:

Piele uscata! ai lipsa de calciu