| Ioan489 a întrebat:

Din ce cauza cu urechea dreapta aud putin mai infundat ( sau mai incet decat cu cealalta )? Este ceva grav? Exista remedii? Catodata mai aud si un tiuit in ambele urechi, cum se poate trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mariaale a răspuns:

Poate ai un dop de ceara.nu stirica un control la ORL

| Ioan489 explică (pentru mariaale):

Sunt destul de sigur ca nu, mai ales is cu tiuitul... despre care am inteles ca ar fi de la sunetul in exces...

| mariaale a răspuns (pentru Ioan489):

Tiuitul pe care il auzi e de la preiunea atmosferica si mai multe. Poate fii un dop de ceara (asta nu inseamna ca nu te speli sau chesti de genu) sau sa fii facut otita dar mai bine mergi la un specialist.

| Ioan489 explică (pentru mariaale):

Da dar sunt putin ingrijorat... daca e ceva grav care poate duce la lipsa auzului sau scaderea acestuia happy ( cam exagerez dar nah... )

| n1445 a răspuns:

Du-te la orl. Eu sufar de acufene de vreo cateva luni si nu stiu cum sacap de ele, crede-ma ca sunt deranjante rau.

| FunditzaWwW a răspuns:

Poate ai tensiune arteriala, mai bine mergi la ORL.