| Monimoni1996 a întrebat:

Din ce cauza incep sa uit chestii? Asa dint- o data parca sunt pe alta lume, uit continuu asa si inainte nu aveam problema asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cred că exagerezi, altfel n-ai mai ajunge nici acasă!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cum ar zice mama "telefonul", "calculatorul" laughing

Este ok, se mai intampla. Ia o pauza de la aceste lucruri, pe care le faci zi de zi. Stai linitstit/a undeva, 15 minute, fara sa te concentrezi pe nimic altceva. Nu cred ca o sa reusesti din prima, dar sper ca in cateva zile, sa o faci. Este mai greu decat pare. Nu te lasa distras/a de ce este in jur, pur si simplu simte respiratia. Fii constient/a.

Asta te ajuta sa te calmezi. O minte calma, poate sa faca orice si sa isi aminteasca orice.

Pe celalalt plan... legat de medicamente, incearca ceva mai natural, consuma fructe si legume, vitamine mereu, bea apa, hidrateaza-te. Fa miscare.

| Catrice a răspuns:

Îmbătrâneștihee hee
Poate te stresezi, poate nu dormi suficient, cine știe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi de la stres

Răspuns utilizator avertizat