| anonim_4396 a întrebat:

Dintre fete, la ce vârstă v-ați epilat prima oară(între picioare)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te epilezi când vrei, n-are nicio relevanță când am început noi să ne epilăm

| antimulte a răspuns:

Daca intrebi asta, inseamna ca e cazul. Fie te deranjeaza pe tine, fie il deranjeaza pe partener, in caz ca exista.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce întrebare inteligentă, ca tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca-i cazul sa-ti faci asemenea griji la 12 ani, cat ai acum.

Epilarea pubiana se intampla cand iti incepi viata sexuala si numai daca preferi epilata, ca nu toata lumea vrea sa-si elimine parul pubian.

| Sofer a răspuns:

Unele când au simțit ca le deranjează parul acolo. Altele când și-au făcut relație și le-a zis iubitul sa se epileze ca nu ii place piersică cu păr. Uhu. De aici rezulta ca la 20 de ani de exemplu o fata fără relație încă are par acolo rolling on the floor.

| Cduncfujndf a răspuns:

Eu îți d-au un sfat... dacă nu e cazul nepărat nu face asta. Pentru că părul o să crească din ce în ce mai repede și o să fie mai des. Eu prima oară când m-am făcut aveam vreo 12 ani și am făcut asta pentru că trebuia să merg la ștrand, se vedea părul înafara slipului.