| Ana8567 a întrebat:

Doamne. Am o mare problema. am gingiile foarte albe si daca le ating doar putin imi curge o gramada de sange. am fost la farmacie mi-a dat pasta de dinti buna si apa de gura pentru gingivita. dar nu-mi trece de loc. ce pot sa fac. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Ar fi indicat sa te adresezi medicului de familie.
Uite un link informativ.
http://www.zambetsanatos.com/......tratament/
O seara b una:)

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai gingivită.

| SkyPilot a răspuns:

Mergi la dentist. Acolo ti se va pune un diagnostic si ti se va prescrie un tratament corespunzator problemei tale.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pare a fi ceva grav, du-te la dentist mai bine.

| scufita22 a răspuns:

,ergi la farmacie si cumpara glicerina boraxata cu nistatina. ungi gingiile cu acesta solutie cu un betisor de urechi de patru ori pe zi.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru scufita22):

Glicerina nu o ajută la ce are ea, doar consultul de specialitate la un stomatolog si tratamentul pe care acesta il dă, o sa o ajute. Nu ce zici tu acolo.

| scufita22 a răspuns:

Mergi la farmacie si cumpara glicerina boraxata cu nistatina. ungi gingiile cu acesta solutie cu un betisor de urechi de patru ori pe zi.