| anonim_4396 a întrebat:

Doar prin Bucuresti sunt persoane cu cagule pe fata ca sa nu ia microbi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| darrio2007 a răspuns:

Nu. E masca pentru gură, nu cagulă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bucurestiul e extrem de poluat si aglomerat, de aia poate vezi mai multi... totusi eu as vrea sa vad si mai multi ca se protejeaza.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Japonia, etc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, chiar înaintea lui.
Etâcâ, nici un cuvânt, ceva de genul.
La fel ca tine când ne arăți fundul în poza de pe TPU.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu e vorba neaparat de microbi. Eu port cagula fiindca e mult mai usor de dat jos si tine mai bine la frig fata de combinatia fular + fes.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Masca chirurgicala vreti sa spuneti. Am vazut destule persoane cu asa ceva si in Iasi, si in Bacau, si in Piatra Neamt. Alea le poarta mai mult pentru confort psihic, la ce poluare cu particule e in orase ca Iasul ai nevoie de asa ceva: https://www.bikezone.ro/......raf-polen/

| Frank51 a răspuns:

Nu. Am vazut in total 2 persoane in Brasov.