| Rypzor1997 a întrebat:

Doare anestezia in gingie? :-s sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

O sa fiu sincera, doare, dar tine numai cateva secunde.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, te doare dar nu mult maxim 5-10 secunde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Spray care te amorteste.
2.Seringa in gingie si nici macar nu simti durere.
3. Operatie in sine.

| vangaelis a răspuns (pentru anonim_4396):

Seringa in gingie? esti sigur? poate acul happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru vangaelis):

Suna mai bine asa intr adevar laughing).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
La inceput de tot simti senzatie urata, dup-aia te obisnuiesti, e doar o mica durere atat
Te pup!

| DumiY a răspuns:

Buna!
Daca stomatologul iti va da cu spray mai intai,nu vei simti mai nimic,decat o intepatura atunci cand iti va face anestezia, asta o stiu din propria experienta.

Fara spray, probabil ca doare, dar oricum ar fi nu trebuie sa te gandesti ca iti va face o injectie.

Pa, pa!

| AnneღU a răspuns:

Cand am fost la stomatolog mi-a facut anestezia dar eu nici macar nu imi dadusem seamalaughing Am realizat abia dupa ce mi s-a umflat gura tongue Dar daca te gandesti la cu totul altceva nu vei simti nimic :*

| deny2013 a răspuns:

Anestezia nu doare...dar cand ti-o face te pisca putin dar iti trece. Cand mi-a facut dentistul anestezia nu m-a durut.

| 5yr0Kk a răspuns:

Doare cateva secunde dupa aceea nu mai simnti nimic..iti spun din experienta

| BbyCriss a răspuns:

Nu este ceva foarte dureros.Am trecut prin asta de multe ori insa prima data imi era foarte frica dar a fost cu mult mai bine decit imi inchipuiam.Nu e dureros insa depinde si de medicul stomatolog. Daca e specialist bun, cu experiente si soviste, nu ai de ce sa iti faci griji. Good luck!

| sbafbsvlisach a răspuns:

Nu doare deloc stai linistit.Simti doar ceva lichid si gatahappy Iti spun din experienta si crede-ma, daca eu nu m-am speriat nu o sa te doara nici pe tine!(sufar de aichomfobiesad )

| Dastlast a răspuns:

Te pisca foarte putin, daca te uiti in alta parte nici macar nu iti dai seama ca se intampla ceva. Deci stai linistit ca nu ramai cu traume, se termina repede si frumos! :-D

| chri a răspuns:

Pe mine m-a usturat foarte putin vreo 3 secunde

| dragosc2006 a răspuns:

Cu putit exercitiu psihic inainte nu...

| ZenN07 a răspuns:

Nu.