| ancutza_2219 a întrebat:

Dor injectiile moldamin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Ancutzahappy
valeu mama ce doare, mai ales daca e bagat repede serul. daca asistenta are mana grea...dar daca iti face bine, nu conteaza durerea pe moment, conteaza sa te faci bine..nu?
Multa sanatate si o frumoasa zi sa aihappy

| onasis1961 a răspuns:

Foarte tare.Eu am făcut 6 ani câte una la 7 zile.

| Delicacy a răspuns:

Din păcate, da.Am făcut şi eu timp de un an, dar durerea este compensată de eficacitatea injecţiei.Îţi întăreşte sistemul tău imunitar şi funcţiile celorlalte organe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu vreau sa te sperii, dar dor foarte tare acest tip de injectii.
Te pup!

| SilentSuicide a răspuns:

Buna. Injectiile moldamin dor foarte tare dar daca vrei sa nu doara atat de tare ai putea sa le faci cu xilina.

| nico097 a răspuns:

Buna.Da dor foarte tare dar dupa ce o faci sa iti mai alini durerea mergi sa nu stai in loc ca te doaree mai rau.Multa sanatate.

| INGEEERAS a răspuns:

Buna.eu sunt membru junior si nu ma lasa sa-ti trimit mesaje asa cai-ti raspund aici straight face
am mai avut doar o fata care facea moldamin dar si pe ea a duruto. sper sa te faci bine.i-mi pare foarte rau ca trebuie sa faci moldamin este o durere meimaginabila sad

| Raluka222 a răspuns:

Buna ancutza!
Nu pot sa-ti raspund la mesaj pentru ca sunt membru junior si da dor foarte tare injectiile moldamin am facut si eu! Daca asistenta are mana usoara o sa te oara na doar nu ai putea sa stai acolo si sa nu tipi putin.
Multa sanatate!

| cerbandreeadana a răspuns:

Deci chiar azi am facut deci asistenta ii mai puternica si pot sa spun ca ustura de nu iti poti imagina si sabt si lente eu mereu musc perna si plang ma doare fundul de nu mai pot dc trebuie sa faci

| Anonimanonom a răspuns:

Am văzut foarte multe răspunsuri înspăimântătoare pot zice laughing urmă să-mi fac tratament cu moldamin o injecție intr-o fesa și alta în cealaltă ( amândouă în aceleași timp ) a fost groaznic când am văzut ce scrie pe aici eram așa speriată încât am avut ‘ depresie ‘ bun. când a venit ziua să mi fac injecția aceasta specială surpriză pe o scară de la 1 la 10 am simțit-o 4 nu mi-a venit să cred când asistenta mi-a spus ca aia a fost tot laughing) mă așteptam să mă urc pe pereți dar uimitor pentru mine nici nu am avut durere dacă stau să mă gândesc bine serul l-am simțit ca și cum îmi amorțește piciorul și cam atât, într-adevăr am avut ambele fese amorțite 24 de ore dar după mi-am revenit, așa ca pentru cine citește acum să știi ca nu dor chiar asa cum se spune pe aici laughing) îți amorțește piciorul și cam aia e, injecția durează 4-5 secunde, țin sa menționez ca erau primele injecții din viața mea nu mai făcusem niciodată…