| Florin48 a întrebat:

Dragi oameni, sunt adolescent(mai precis am 16 ani) am fost la doctorul de familie(singur,fara mama/tata ) in legatura cu o boala de a mea (nu vreau sa dau numele).Din ce am citit pe net,si din ce mi-a zis doctorul, fumatul poate stopa aceasta boala din a evolua.
Vreau ca voi sa imi ziceti metote de a fuma fara ca mama mea sa ma prinda... (nu vreau raspunsuri rautacioase, sau gen "lasa-te de fumat, ca nu-i bine") va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| thalyslly a răspuns:

Ce boala ai? ma indoiesc ca fumatul o poate stopa, eventual sa iti provoace alte boli.plus ca da dependenta
daca tot vrei sa incerci incearca narghileaua
sau fumeaza afara in spatii deschise sa nu ti se imbacseasca hainele a fum sau i-ati tigari cu vanilie gen sunday fantasy sau black devil care nu miros a tigari

| Florin48 explică (pentru thalyslly):

Tigarile de care mi-ai zis tu (cele cu vanilie) se gasesc in orice magazin?
si daca nu. imi poti zice de unde sa cumpar?

| thalyslly a răspuns (pentru Florin48):

Black devil se gasesc destul de greu in magazine mai mult pe net, dar sunday fantasy le gasesti in mall sau in magazine de tigari

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce vrajeli ai in tine... ti a zis doctorul ca fumatul poate stopa boala, nu puteai sa spui din prima ca vrei sa fumezi si gata

| Florin48 explică (pentru suntserios):

Ce fraier esti laughing ti-as zice cum se numeste, scrie si pe net.

| suntserios a răspuns (pentru Florin48):

Pai zi cum se numeste.

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Tigarile pot stopa o boala? serios?
Iti pot propune acele tigari cu filtru, stiu ca nu mai miroase asa mult, fumeaza si tu in spatii deschise, fumeaza tigari mai usoare, nu din acelea tari si dupa ce fumezi i-a o mentosana/guma mentolata.te ajuta.