| anonim_4396 a întrebat:

Duminica o sa merg cu prietenii la ştrand si am foarte mult par pe picioare. Ce sa fac?
Nimeni de la mine din clasa nu are asa mult par pe picioare.
Cum as putea sa il raresc?

Vreau raspunsuri serioase.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Te razi cu masina de tuns. Nu te epilezi.
Eu ma rad in tot corpul. Nu suport sa ma fac cu ceara sau chestii de genul ca la femei si am o parere proasta de barbatii care fac asta. Dar daca ma rad cu masina de tuns in tot corpul (mai ales ca fac si sport) mi se pare absolut normal. Mai ales ca in anumite zone trebuie neaparat.
Deci, trebuie sa te razi. Altceva nu ai ce sa faci laughing
Succes!

| anonim_4396 explică (pentru Evolution):

Si in cat timp creste la loc?

| Evolution a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu, depinde de persoana. Eu ma rad odata pe luna de exemplu. Nu ma rad neaparat ca sunt un mare atlet. Pur si simplu nu ma simt bine cu un metru de par in mine.
Cred ca odata pe luna e suficient. Este exact ca si barba. Unii se barbieresc odata pe luna, altii odata la cateva zile, eu odata la 2 saptamani. Altora le creste mai repede si la altii mai tarziu.
Vei vedea tu laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ești fată, te epilezi. Dacă ești băiat, lasă-l acolo unde-i e locul!
Nu poți să-l rărești, adică un fir da, altul ba. )) Ori îl ai, ori nu-l ai.

| Donsavas a răspuns:

Indiferent de ce sex ai, rada te! Nu e o rusine sa te îngrijești. În plus, e vara, vrei sa te prindă mai bine Soarele.

| Anon31241212 a răspuns:

Este crema de la farmec de epilat pe picioare. Te dai cu aia si lasi 10 minute, dupa te duci la baie si cu un burete ud te stergi de sus in jos.
Daca nu te duci la salon si te epileaza cu ceara.
Fie iti iei,, masina de tuns,,.
Eu iti recomand crema, ca nu doare deloc.

| aninimus201874124 a răspuns:

Cu penseta il tragi pe fiecare

| IonutGodja a răspuns:

Lasal acololaughing