| AndreiXD1000 a întrebat:

Dupa cat timp de fumat poti face cancer la gat daca nu tragi in tine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ralena a răspuns:

Inca nu exista o documentate care sa ateste 100% legatura dintre fumat si cancer. Exista insa dovezi suficiente care sa lege fumatul de alte afectiuni (din cauza oxidantilor), cum ar fi probleme circulatorii, care apar la toti fumatorii, deshidratarea (de unde aspectul uscat si neplacut al pielii), etc. Cancerul in sine ca boala nu este suficient elucidat, si fiecare organism are o reactie diferita. Poti sa faci cancer de cateva pachete, sau niciodata. Prin urmare, cel mai bun raspuns este sa nu incerci, astfel eviti orice risc.

2 răspunsuri:
| Cduncfujndf a răspuns:

Păi, depinde de fiecare persoană în parte. Dacă ai noroc poți să fumezi și toată viața fără să tragi în tine și fără să ai probleme.
Dar nu cred că faci cancer așa repede, cel puțin mai repede de un an, nu cred.

| LoremIpsum a răspuns:

Andrei, da' în cine tragi?