| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cat timp de la trecerea herpesului am voie sa ma sarut cu o persoana? sau pur si simplu dupa ce imi trece nu mai are nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Dupa o saptamana maxim ai voie.
Te pup!

| SteveAx a răspuns:

Dupa 3 zile minim de la trecerea acestuia.

| 66696 a răspuns (pentru SteveAx):

Si daca nu? ia si persoana sarutata?

| SteveAx a răspuns (pentru 66696):

Exista un risc sa ia, dar odata ce tie ti-a trecut riscul este destul de scazut, asta depinde si de imunitatea persoanei respective. Cu toate ca sunt sanse mici sa ia.

| 66696 a răspuns (pentru SteveAx):

Inteleg, si daca persoana sarutata nu a avut niciodata herpes? are vreo legatura? ia mai usor sau ceva?

| SteveAx a răspuns (pentru 66696):

Nuu, nu exista nicio legatura. Chiar daca a avut sau nu e acelasi lucru in acest caz.

| 66696 a răspuns (pentru SteveAx):

Aha, multumesc mult, dar am inteles ca odata ce il ai nu mai scapi de el nu?

| SteveAx a răspuns (pentru 66696):

Da, din pacate. Odata ce ai facut, la urmatoarele abateri va aparea din nou si din nou. si nu exista remedii pentru a disparea permanent.

| 66696 a răspuns (pentru SteveAx):

Si ai idee cumva? ce organism rezista la un atac al herpesului? adica inainte de cele minim 3 zile?