| prospector1973 a întrebat:

Dupa cat timp pot conduce un autoturism daca am fost operat de hernie inghinala directa? Mentionez ca operatia a fost clasica, nu laparoscopica. Dupa cat timp dispar durerile de la operatie in zona inghinala(acele arsuri)? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dana85 a răspuns:

Dupa 5-6 saptamani poti conduce, iar durerile vor persista, in special la schimbarea vremii, mult timp.

1 răspuns:
| Maariiaa a răspuns:

O să dureze mult până să te refaci. Aproape două luni. 5-6 săptămâni,cam așa. Durerile vor fi destul de drastice și vor apărea mai ales la schimbările de temperatură.
Du-te la medic pentru toate aceste sfaturi,eu îți spun doar din ce am citit și ce am auzit,nu sunht medic,nu am făcut școală pentru asta. Deci, orice problemă medicală ai, fugi la doctor!
Sănătatea este cea mai de preț și nu merită lăsată în mâna userilor TPU!