| anonim_4396 a întrebat:

După cât timp poți să faci iar covid? Acum fix 2 luni a început mirosul și gustul sa mi revină și acum o luna jumate mi-a revenit de tot gustul și mirosul. Chestia e ca de câteva zile unele chestii au gust diferit. Așa am pățit și acum 2 luni înainte să mi dispară. Se poate sa am iar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si gripa are simptome ca si Covid.
De fapt, virusii Corona exista de cand istoria si au fost identificati cu un jumat de secol inainte.
Oamenii au avut raceli si gripa pana acum 2 ani, care au disparut.
De un an avem doar Covid, fara raceala si gripa. big grin

| Skarr a răspuns (pentru Bula):

De câteva ore mi-a fost rău și era să vomit. Nu știu dacă e simptom de ceva sau de la ce am mâncat.

| Bula a răspuns (pentru Skarr):

Cand iti vine sa vomiti, atunci vomita si forteaza pana la capat, pana ce nu mai iese nimic!
Este semn ca, organismul reactioneaza sa elimine cat mai repede ce a deranjat stomacul tau.

| danaieladaniela a răspuns:

Buna, da se poate sa ai covid...dar cel putin aici in Portugalia unde sunt eu este diferit.
Daca ai avut covid si ai trecut peste, poti sa ai din nou dar peste 6 luni.
Deoarece tu deja ai avut virusul si ai imunitate si in general dureaza cam 6 luni