| Nikcoletta a întrebat:

După ce am avut covid, am făcut o radiografie pentru că tușeam foarte mult si mi-a ieșit ca am infecție la plamani.
Am facut tratament la recomandarea medicului.
A trecut o lună de la tratament si tot ma doare gâtul.
Credeți că e nevoie să fac un CT? sau analize? Cum pot afla dacă e ceva mai grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca mai ai probleme doar la gat: linge INCET, zilnic de 3 ori cate 2 lingurite de miere de albine, de salcam!

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca trebuie sa mergi din nou la medic.

| zilog a răspuns:

Stai mă liniștit chestia aia inseamnă să îti rupă o bucată din plămân cu o ghiară ca să ia la analize si asta poate provoca in unele cazuri hemoragie internă in alte cazuri chiar si moartea.
îțî zic eu cu ce iti trece garantat
Sunt niste siropuri de tuse la farmacia tei se cheamă bronhokir
acum depinde dacă ai tuse uscată sau cu expectorații
bagi 4 pliculețe din astea de sirop de tuse pe zi unul diminata unul la prânz unul seara si unul al 12 noaptea nu bei nimic o jumătate de oră după ele pentru că au ceva uleiuri volatile ce ar trebui să stea pringât trahee laringe faringe.
Complementar cumperi 2 sticle de argint coloidal ionic cu sarcini pozitive
uite ăsta este cel mai bun pentru tuse pentru că el conține și magneziu care oprește tusea
IA UITE CE IEFTIN ESTE AZI EU L-AM CUMPĂRAT CU 100 LEI STICLA SI AZI COSTA 44 LEI pretul variaza de la o zi la alta in funcție de cere si ofertă
https://www.emag.ro/......D46JVCBBM/

Nu tata ocazia pentru că eu sunt sigur că e o minune că este azi la prețul acesta.
Așa să îti zic ce să faci cu argintul ăsta coloidal ionic
bei câte un dop la fiecare jumătate de oră
și in decurs de 4 zile cu tratamentu acesta sigur si garantat îți va trece toată tusea