| stefy_6374 a întrebat:

Dupa ce aplic compresa cu patrunjel pus la macerat, imi clatesc fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că ai folosit comprese cu macerat de pătrunjel pentru tenul feţei...

În acest caz, e preferabil să NU te clăteşti pe faţă timp de 3-6 ore, pentru ca maceratul să pătrundă BINE în piele!

Toate cele bune.