| T30D0RA a întrebat:

Dupa ce mananc ceapa sau usturoi, imi miroase gura. Degeaba ma spal pe dinti si mestec guma, ca tot se simte. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| actrita a răspuns:

Pai mirosul nu vine din gura ca sa-l rezolvi cu guma si pasta de dinti, vine din stomac,
poti rezolva asta mancand cateva ramuri de patunjel, chiar functioneaza, le mesteci si apoi inghiti, pentru un efect garantat mananca mai mult.
apoi patrunjelul are si vitamine
muuulte
are de 4 ori mai multe vitamine decat o portocala
deci
succes

17 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Se spune ca daca mesteci cateva boabe de cafea sau patrunjel verde, mirosul trece! Eu nu sunt chiar asa de sigura de acest lucru! Usturoiul ajunge sa iasa prin pori, o data cu transpiratia, chiar daca nu-ti mai miroase gura! Consuma si tu astfel de alimente cand ramai acasa, sau consumati cu totii!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Se spune ca daca mesteci cateva boabe de cafea sau patrunjel verde, mirosul trece! Eu nu sunt chiar asa de sigura de acest lucru! Usturoiul ajunge sa iasa prin pori, o data cu transpiratia, chiar daca nu-ti mai miroase gura! Consuma si tu astfel de alimente cand ramai acasa, sau consumati cu totii! Mirosul poate veni si din stomac!

| elena a răspuns:

Nu consuma usturoi, decat atunci cand stai acasa, este foarte bun pentru scaderea tensiunii, iar ceapa o poti consuma cu incredere, numai dupa ce o tii 1 minut in apa fiarta, apoi o clatesti cu apa rece, se inlatura si substanta care face rau la ficat, nu-si pierde din calitati si nici nu-ti mai miroase gura...totusi pentru usturoi/daca si daca mananci/mesteca patrunjel verde, aceasta planta care contine foarte multa vitamina C, inlatura mirosul de usturoi, dar si de ceapa.

| anka a răspuns:

Printre remediile naturiste recomandate sunt boabele prajite de cafea in cazul in care doriti sa inlaturati mirosul de ceapa sau usturoi. Mirosul de usturoi il scoti usor mestecand patrunjel.

| Minnie a răspuns:

Mesteca cateva frunze de patrunjel si apoi scuipa-le si orice miros va disparea ca prin minune. E incercat!

| Xonia a răspuns:

Numai manca, sau mananca seara, cand stii sigur ca numai iesi din casa.Si pana a doua zi mirosul dispare
Bafta:*

| florin1979 a răspuns:

Nu mai manca, evita aceste alimente cand esti intr-o colectivitate!

| SMTHING a răspuns:

Mesteca patrunjel, iar apoi spala. te pe dintiwinking.
Eu asa faclove struck

Bafta!

| laura_8904 a răspuns:

Sal si eu am vazut blonda de la drept happy
eu stiu un ''leac'' mai traditional:patrunjelul(stiu ca suna ciudat dar daca mesteci patrunjel fara sa il ingiti desigur iti vei recapata respiratia proaspata)hope it helps

| Zzzo a răspuns:

Hellohappy
eu stiu ca se face cu frunze de patrunjel

mananci frunze de patrunjel crude, iar apoi te speli bine pe dinti tongue si eventual daca mergi undeva iei si o guma

te-am pupat :*

PaTTy happy

| amaadina a răspuns:

Mananca o lamaine, sau bea suc de lamaie natural [cel facut de tine, nu cel cumparat] sau poti mesteca patrunjelwinking
Patrunjelul e foarte bun, te scapa 100% de mirosurile de ceapa si usturoiwinking

| Laurici :x a răspuns:

Poti folosi apa de gura sau dropsuri! eu asta folosesc, dar mananc rar asa cevablushing

| 9999azucena9999 a răspuns:

Nu sunt prea multe solutii pentru aceasta problema, cu totii o avem. Oricum poti incerca sa cumperi spray de gura, e mentolat si ajuta, dar nimic nu et av scapa complet de acel miros.Nu manca acele doua legume inainte de a pleca undeva.

| AdyEmSustineCampaniaMosCraciunExista a răspuns:

Sa nu mananci daca stii ca pleci undeva sau te intalnesti cu cineva

| rserpu a răspuns:

1. Suc de rosii
2. Cafea macinata

Sucult, iti clatesti gura, iar cu cafeaua, o mesteci in gura putin. Ambele le scuipi dupa tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa sugi ceva:devil)