| eliza7943 a întrebat:

Dupa ce mi-a fost taiat sanul de la cancer, imi pot pune silicoane?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ar trebui sa fie problema

| darrio2007 a răspuns:

Intreaba medicul care te-a operat. Stiu ca nu este bine.

| romeo78 a răspuns:

De fapt, implantul mamar a fost creat pentru persoane care au suferit operație de îndepărtare a unui sân din cauza cancerului. Da, dar mai ales, am înțeles la o discuție la televizor, că este o procedură gratuită pentru persoanele bolnave de cancer și care au suferit operație de îndepărtare a sânului.
Trebuie doar să umblați puțin pentru documentele necesare pentru implant mamar gratuit.
Sănătate!

| Andreeush a răspuns:

Cred că după un an de la operație poți să îți pui implantul.
Oricum trebuie să te consulți cu medicul.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Întreabă-ți medicul.

| crud a răspuns:

Exista proteze pentru astfel de cazuri. Implantul de silicon nu este recomandat si, daca te gandesti prioritar la sanatate, vei stii de ce.