| Corynneee a întrebat:

După ce mi-a trecut rubeola şi am stat 8 zile în casă acum mi-au apărut bubiţe pe pomeţi, din ce cauză? ce trebuie să fac? am voie să ies din casă acum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Din cauza ca nu ti-a trecut. Din cate stiu eu rubeola trece in 2-3 saptamana nu intr-o saptamana deci daca iti disparusera toate bubitele nu inseamna ca erai vindecata.
Poti iesi oricand dar iti va trece mai greu daca nu stai in casa si poti avea ghinionul sa iti apara complicatii