| DanielDanny a întrebat:

Dupa ce pune plomba intarita la UV (lumina albastra) mai e perioada in care sa nu mananci?

Presupun ca nu pentru ca i-a dat si medicul cu burghiu pana a modelat-o! Adică acum nu ma apuc sa mananc oase! xD

Nu mi-a zis nimic si am plecat si eu in graba!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai numarul medicului? Suna l si intreaba ce sa faci in situatia asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De obicei la plombele definitive poti manca
dar acum chiar daca nu ai intrebat mai mult de 1-2 ore nu trebuie sa astepti, nu cred ca mori de foame in perioada asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 ore de obicei, nu bei si nu mananci.
Daca nu a zis nimic asta e problema lui, dar te poti trezi ca iti cade plomba in nici 1 luna.
Eu am 3 plombe puse de anul trecut si sunt intacte chiar si azi.

| timidu89 a răspuns:

Da. O ora dacă nu greșesc nu ai voie. Sa se întărească cum trebuie