| anonim_4396 a întrebat:

După ce vor trece cele 14 zile de carantină intenționez să merg la un medic ecograf particular.
Știu că îmi va face analiza ecografică la inimă dar aș dori să o fac și la gât, datorită acelui nodul suspect de pe partea stângă a gâtului, nodul localizat în interior dar și pentru o analiză a glandei tiroide.
Va fi de acord medicul să-mi facă ecografie și la gât dacă îi cer asta?
Plătesc ceva în plus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Julia1188 a răspuns:

Platesti pentru 2 ecografii. O ecocardiograma si o ecrografie la tiroida.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, dacă plătești.

| Catrice a răspuns:

Evident,sunt 2 tipuri de ecografii diferite, care costa diferit.
Depinde, daca o faci pe cea la inima la un cardiolog, va trebui sa mergi in alta parte pentru cea la tiroida.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Medicul la care voi merge e specializat în ecografie generală.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot plătești 2 ecografii. Pregătește câteva hârtii albastrehee hee