| Ionutzishugo1 a întrebat:

După efort fie că ridic greutăți sau mă plimb mi se strânge penisul și se face tare. E vreo problema sau e de la vremea rece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
25 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Depinde! Cati ani ai?

| Ionutzishugo1 explică (pentru dinaprilie):

Am 15 ani și în urma cu 5 luni am primit o lovitură în testiculul drept și acum am o vena cât o pasta de pix pe testicul. E normala vena? Tu o ai?

| dinaprilie a răspuns (pentru Ionutzishugo1):

Nu stiu. La 15 ani nu prra ar trebui sa ai probleme. poate ai vreun vas de sange mai altfel dupa lovitura. Vraciul de penis ce a zis?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ionutzishugo1):

Nu e normala vena, posibil sa fie un hematom ceva. Avind in vedere ca e o zona sensibila, mai bine te duci la medic degeaba decat sa ajungi la el cand e prea tirziu. Sanatate!

| Ionutzishugo1 explică (pentru GabiDumitrescu):

Cum pot scăpa de acest hematom acasă? Ajutama te rog.

| Ionutzishugo1 explică (pentru dinaprilie):

Ce ați vrut să spuneți prin cuvântul vraciul?

| Ionutzishugo1 explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai daca era hematom nu se umfla vena ci se învinețea. La mine nu sa învinețiți deloc testicolul.

| dinaprilie a răspuns (pentru Ionutzishugo1):

Doctorul..acasa? Nu o face. Imi inchipui ca locuiesti undeva unde nu poti ajunge la doctor? Sau din cauza banilor? E vorba despre puta ta pe care trebuie sa o folosesti pana pui manele pe piept. Si nu numai pentru sex.

| Ionutzishugo1 explică (pentru dinaprilie):

Mie nu îmi trebuie sa fac sex acum. Pe mine mă interesează să pot face copii atât.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ionutzishugo1):

Pai e doar umflat si atit? Hmmm...

| dinaprilie a răspuns (pentru Ionutzishugo1):

Ok, tu stii ce vrei sa faci. Ideea este ca puta este una singura si ai face bine sa ai grija de ea. Multa sanatate.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ionutzishugo1):

Cum am zis si eu si au zis si altii, fuga la medic! Lasa naibii rusinea, ca poti ajunge la nasoale-nasoale, inclusiv deces daca e vreun cheag care ingreuneaza circulatia pe acolo si fie duce la cangrena ca nu se mai oxigeneaza o zona adiacenta, fie se face bucatele si iti ajung in inima/plamini/creier - deces sau leguma.

| Ionutzishugo1 explică (pentru GabiDumitrescu):

Doar acea vena se umfla când stau in picioare și pe scaun

| Ionutzishugo1 explică (pentru dinaprilie):

Eu am vena asta pe testiculul drept nu pe penis

| Ionutzishugo1 explică (pentru GabiDumitrescu):

Daca era chiag de sânge cum zici nu trebuia să am și alte simptome cum ar fi amețeală durere etc?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ionutzishugo1):

Poate da, poate ba. Uneori daca ajung in plamini sau inima deja e prea tirziu cand ai primele simptome evidente...

| Ionutzishugo1 explică (pentru GabiDumitrescu):

Băi dar daca era cheag de sânge își schimbă culoarea scrotul adică era inflamat și la mine nu e. Și dacă era cheag de sânge vena nu se mai dezumfla deloc când stăteam în pat. Tu nu ai o așa vena la testicul?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ionutzishugo1):

Daca e unul mai mic care lasa totusi sa treaca ceva sange... ai doar umflatura, nu e foarte vizibil. Puii mei, nu sunt medic, si chiar daca as fi... tu tot nu vrei sa intelegi ca trebuie sa mergi neaparat la un doctor? P.S. Nu am nici o vena umflata de-aiurea la testicule, nici nu am avut vreodata.

| Ionutzishugo1 explică (pentru GabiDumitrescu):

Mie mi-au spus niște băieți că ei simt vene la testicule in jumate cat asta de la mine. Tu ce zici sa fie la mine asta de la masturb@re? (Mă masturbam zilnic înainte și acum am de îndeplinit un jurământ pentru Dumnezeu și anume dacă mă m@$turb€z macar o data până în noiembrie sa îmi de-a Dumnezeu varicocel dar daca nu mă voi m@$turb@ până în noiembrie deloc sa ia Dumnezeu vena asta de pe testicul și să nu fie varicocel). Eu vreau doar sa pot face copii atât. Nu îmi trebuie mie să mă duc la curwe sau cine știe ce. Eu am nevoie de testicule doar pentru a face copii după pot sa fiu infertil că nu mă mai interesează.

| dinaprilie a răspuns (pentru Ionutzishugo1):

Plm.oriunde ai sta/locuiesti mergi la doftor..stai linistit o sa faci si copii. Sa faci fete

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ionutzishugo1):

Hai breh, lasa porcariile cu juraminte catre barbosii din cer. Ce mama naibii, sintem in 2021! M4sturbeaza-te linistit, e varsta, hormonii, trebuie' sa te descarci cumva. Sa nu te m4sturbezi de 12 ori pe zi, asta e alta treaba. P.S. Ce tot atita mare chestie cu copchiii? Poti sa ai oo si sa fii steril bine-mersi. Cum ziceam, lasa aiurelile si mergi la doctor.

| Ionutzishugo1 explică (pentru dinaprilie):

De ce sa fac fete? Adică să fac $€X cu copii mei? Nu o sa se întâmple acest păcat niciodată eu daca o sa am copii o sa ii protejez nu îmi bat joc de ei.

| Ionutzishugo1 explică (pentru GabiDumitrescu):

Dumnezeu îmi va da sănătate și va dispărea această vena și nu voi fi steril. Apropo daca nu crezi in Dumnezeu poți să treci de întrebările mele.

| dinaprilie a răspuns (pentru Ionutzishugo1):

Cee? Era doar asa o urare sa faci copii nicidecum.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ionutzishugo1):

Pai de ce mai pui intrebari medicale daca te astepti sa te vindece fantoma? Bun asa, scuza-mi logica si bunul-simt, te sfatuiesc si eu sa lasi internetul asta care e unealta diavolului si sa te rogi pentru sanatate. Poate merge, poate nu...