| MoonLight a întrebat:

Dupa masa am stari de greata si ameteala. Nu mananc mult si nici des. Mananc o data pe zi pentru ca imi ajunge si tot ceea ce mananc este 1 fel. Starile de greata si ameteala dupa masa le aveam si inainte si erau si mai accentuate(chiar varsam). Credeam ca este o problema de moment, dar acum ca au revenit din nou mi-au pus un semn de intrebare.
Ce poate fi? Cum se poate trata ACASA?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se tratează la DOCTOR, nu acasă!
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Viziteaza-ti medicul de familie, te va consulta si iti va indica analize.

| danutza_2917 a răspuns:

Consulta un medic pentru diagnostic, desi parerea mea este ca stilul tau de a manca e cauza problemei tale. Incearca sa mananci macar 3 mese pe zi, sa mananci diversificat adica fructe, legume, proteine, chiar daca nu mananci mult cantitativ. Iti recomand sa consumi gel de aloe vera care te va ajuta sa devii sanatoasa, chiar daca vei urma si un tratament medicamentos la recomandarea doctorului. http://aloeveraforever.ro/articole/aloe-vera-gel-ai-baut-vreodata-sanatate Sanatate!

| Robert a răspuns:

Sa nu ai anemie

| Nymphetamine a răspuns:

Mananci o data pe zi si te miri ca ai starea asta?straight face

Baga ceva sub mustata ca a inceput sa-ti afecteze creierul.

| CPR a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa discuti cu un medic, dar inainte de asta ai putea sa incerci sa-ti schimbi dieta eventual sa ti un regim, si sa mananci de 3 ori pe zi daca ai timp, daca mananci de 3 ori pe zi nu trebuie sa mananci mult numai sa ai ceva in stomac. sper sa-ti fie de ajutor.

| ktina a răspuns:

Poate fi vezica biliara, eu nu sunt medic, dar am pb cu ea si de asta spun, tr sa mergi la medic si sa vezi ce ai, dupa aceea daca vrei poti face tratamente naturiste acasa, fara o consultatie medicala insa nu merge.
incearca sa mananci lamaie, ceai de menta bea. evita ce e prajit, gras si mai multe iti spune medicul.
sanatate!

| Mariana155 a răspuns:

Esti gravida

| raluka70 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa manaci putin mai mult daca nu poti inceraca si daca to te simpti rau mananca paine prajita ca unt si daca tot nu iti trece ia niste no spa