| Genevaaa a întrebat:

Dupa parerea voastra, este mult 180 lei pentru o carie micuta? Adica sa mi-o plombeze banuiesc. La dinte, nu masea. Imi rezolv toti dintii si am unele punctulete de carie pe care imi ia 180 sa le faca, mi se pare cam mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca iti da 10 ani garantie (dar cel putin 5), atunci nu e mult.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i mult deloc, mai ales daca iti face si tratament la ele.
Dar poti intreba medicul daca exista o diferenta de pret pentru cat de adanca este caria, cu si fara trataments amd.

| Drimmero a răspuns:

Sunt scumpe toate manoperele la dentist dar nu ai ce face, fara vizitele acolo nu iti poti rezolva problemele. Sunt clinici care cer si mai mult pentru o carie mica si plomba.

| Frank51 a răspuns:

Este mult, cariile mici maxim 100, cariile medii 150, cariile mari 200.

| Yuoia a răspuns:

Este mult. Dar din pacate, astea sunt preturile practicate. De aia multi romani ii evita cat pot.

| dinaprilie a răspuns:

Pentru un dinte e cam mult dar depinde si de pretentiile stomatologului. Pentru mai multi nu este mult.

| aaanamariaaa a răspuns:

Mie pentru un dinte care tot asa din cauza ca a fost ciobit pe o parte, a cariat un pic și mi l-a curățat și l-a plombat și m-a costat 120lei, insa eu stau intr-un oraș mic. Cred ca depinde de oraș, sau de cât de "luxos" este cabinetul/clinica. În general lucrările dentare sunt scumpe sa stii. Depinde unde ai fost și tu acum.

| Bogdann1107 a răspuns:

Salut in Bucuresti la un cabinet super ok modern etc 180lei platesc eu personal pentru cea mai adanca si grea plomba.

| Genevaaa explică (pentru Bogdann1107):

Exact. adanca si grea. Dar eu am punctulete efectiv si imi ia 180.

| Bogdann1107 a răspuns (pentru Genevaaa):

Este un pret bun parerea mea

| alexandru8888 a răspuns:

E ok 180.Nu știu, dacă ești eleva la policlinicile astea de stat știu ca mai reduce ceva, asta in cazul meu.Dar la privat, cam asa e...