| numesiprenume0 a întrebat:

Dupa ras am ramas cu cateva escoriatii? Vor disparea? Se observa de la distanta denivelarea pielii. Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După ce se reface pielea.
Eu înainte să pun gel de duș, spumă de ras pe față, aplic din belșug o cremă de corp oarecare. Astfel lama sau aparatul de ras alunecă pe un strat fără să radă direct pielea.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai dat prea des cu lama.

| sierra1 a răspuns:

"Dupa ras am ramas cu cateva escoriatii? Ce pot sa fac?"

nimic, trec de la sine

| Wr3nch a răspuns:

Iti trec. Sa folosesti un balsam de dupa ras, probabil ai pielea mai sensibila (eu o am si daca nu dau macar cu niste crema ma inrosesc maxim laughing ).