| pumpkinky a întrebat:

Durere la ceafa din cauza pozitiei aiurea in care dorm, persista de 2 zile.
Am folosit Sindolor gel dar nicio ameliorare, sa ma ingrijorez? Ce ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Vorbeste frumos!winking de ce jignesti?

| SilentRain a răspuns (pentru DenisIonut01):

Asta numești tu jignire? Pot mai bine de atâta
Vezi aici, am avut dreptate--->
https://www.tpu.ro/......comandati/

| DenisIonut01 a răspuns (pentru SilentRain):

Era un raspuns jignitor care se pare ca TPU la scos, despre el ziceam ca a jignit.

| DenisIonut01 a răspuns:

Si pe mine m-a durut, am inteles ca de la curent. poate ai tras curent?

| RAY a răspuns:

Poate fi inceputul unei probleme de coloana, afecteaza pe cei care stau pe scaun mult, recomand yoga

| sierra1 a răspuns:

"Durere la ceafa din cauza pozitiei aiurea in care dorm"
dacă asta e cauza, pentru a inlătura efectul, in mod limpede e necear să corectezi poziția

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai incearca sa iti pozitionezi perna corect incat sa fie confortabil, iar pe parcursul zilei redreseaza-ti pozitia.Nu e motiv de ingrijorare momentan.

| Teo29 a răspuns:

Ia-ti perna Dormeo anatomica, te va ajuta. Eventual niste crema cu tataneasa ( sa fie de calitate ) sa masezi acolo zona dupa ce este pielea uscata si curata, adica nu dai crema peste crema...

| Felissa13Eden a răspuns:

E posibil sa fie si o spondiloza de la parul ud, sau de la frig. Spondiloza nu prea se trateaza, stai cu dureri la ceafa mult timp.Ar fi bine sa te vada un doctor totusi.

| Lucian2473 a răspuns:

De obicei durerea mai severa trece dupa aproximativ o saptamana. Incearca sa iei cate un Paracetamol pentru ca este un analgezic. Tot Paracetamol este indicat pentru orice „junghi„ in piept sau coaste. Si ca sa fac o gluma, nu e indicat in cazul junghiului aluia batran. big grin