| anonim_4396 a întrebat:

Durerile de cap, presiunea, sunt simptome ca trebuie sa-mi vina menstruatia? De 3 zile ma trezesc cu ele, simt ca ma doare capul in zona tamplei sau in zona cefei, dar mereu presiunea ce o simt, este in emisfera dreapta.Am aceste dureri din 1 februarie, si trebuie sa-mi vina menstruatia in 8.
Mai am aceste dureri si seara cateodata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

NU, durerile de cap sunt de la: oboseala, raceala, gripa, stat prea mult in fata unui screen electronic (PC, tableta, telefon), uitatul indelungat la TV sau filme pe tableta, dar nu de la menstruatie!
La menstruatie apar doar dureri de burta!

| ziftode a răspuns:

DUTE LA DOCTOR... mai bine faci un drum degeaba (inca, cica, ca ar fi pe gratiz) decat sa te trezesti ca ai o problema grava de gen inflamatie a creierului sau mai rau!

| Strudel2punct0 a răspuns:

Nu as vrea sa fiu rautacioasa, dar... îți vine ciclul pe cap?! Nu prea au legătură. În general durerile menstruale sunt în zona abdominala. Cele de care zici tu la cap... nu prea au legătură. Totuși du te la un doctor pentru un control.