| cipicu92 a întrebat:

E adevărat ca dacă fumezi nu mai cresti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este foarte adevărat că-ți pui sănătatea în pericol.
Renunță la fumat.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Nu e adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e adevarat, dar sigur mori.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Nu este adevarat. Iti spun din experienta, fumez de 15 ani si sunt ok, nu am nici o problema.

| facepalmlol a răspuns:

Sincer,eu am vazut un copil care era intr-a opta si fuma destul de mult si nu a mai crescut aproape deloc dupa.

Răspuns utilizator avertizat
| luisanamy a răspuns:

Nu este adevarat. Fratele meu fumeaza de multi ani si tot a crescut.

Răspuns utilizator avertizat
| Paix a răspuns:

Raspunsul Corect
Depinde de varsta care o ai, daca ai peste 20 de afecteaza
Dar daca ai intre 8-17 ani nu afecteaza deloc cresterea si nici plamanii!
Plamanii nu-i afecteaza in proportii mari si de durata maxim 20 % deoarece esti in crestere si lobii pulmonari isi schimba structura foarte des ( depinde si de organismu tau, la alti mai rar deci ii afecteaza mai mult )
Iti poti da seama daca te afecteaza, daca respiri foarte greu la efort si sete continua de apa sau cel mai rau caz, tusa afresiva, chiar si scuipat cu sange. Funda happy

| Cartoon98765 a răspuns:

Nu, o sa cresti in continuare!batting eyelashes Se spune ca daca parintii tai fumau inainte de a te naste o sa fii mai mic de inaltime decat ceilalti copii, dar nu cred. Oricum nu iti face griji, dar sa stii ca o sa ai probleme cu plamanii big grin.

| Petru54321 a răspuns:

Oricarui fumator ii place sa se gandeasca la fumat ca la un viciu, o actiune care ii confera o aura de siguranta de sine si de persoana care gusta din placerile vietii. Fumatul este de obicei vazut ca o slabiciune inofensiva, tratata cu ingaduinta. funda?

| ThisIsAdriana a răspuns:

Fumatul este acțiunea de a aspira și a trage fumul de tutun din țigară sau din pipă, acțiune denumită regional și a bea tutun sau a duhăni.Eu cred ca cresti in continuare.

| vicusik2000 a răspuns:

Pe deoparte da, dar in mai multe cazuri iti strici plaminii.

| Hatti a răspuns:

Nu afecteaza foarte mult dar iti afecteaza plamanii.
funda?

| Hatti a răspuns:

Da si o sa ai probleme si cu plamanii
funda?