| Mario1994 a întrebat:

E adevărat că uleiul de măsline îți ajută tenul? Vreau sa stiu de la oameni din experienta care au incercat. Am probleme cu tenul ca mi-e uscat putin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu este bun...este foarte bun. Incredibil de bun si pentru bronz!

| darrio2007 a răspuns:

Nu la toti oamenii are efect bun.

| anonimg a răspuns:

Vitamina E este raspunzatoare pentru sanatatea si frumusetii pielii. Cauta sa consumi acele alimente care contin aceasta vitamina.

| shrink a răspuns:

Intr-adevar, uleiul de masline are proprietati foarte benefice pentru piele(si nu numai), dar trebuie sa fie de foarte buna calitate iar in comertul romanesc ma indoiesc sa gasesti ulei pur bio

| Anaandreea11 a răspuns:

Nu, nu, nu. Uleiurile nu trebuie aplicate pe fata, e adevarat, sunt grase dar asta nu înseamnă ca au proprietatea de a hidrata tenul. Mai ales cel de cocos e contra indicat. Uleiurile le folosești cel mai bine pentru par, unele la rădăcina altele pe lungime.
Pentru ten uscat foloseste crema hidratanta pentru ten uscat, nu altceva.