| Nume6 a întrebat:

E bine când avem gaze intestinale? nu găsesc nicăieri dacă ar fi bine sau nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Depinde. Daca ai mancat alimente care fermenteaza e normal. Daca ai tot timpul indiferent de ce mananci atunci nu e deloc bine.

| Werrich a răspuns:

Nu e bine, gazele intestinale excesive pot cauza crampe si dureri abdominale.

| oz_1736 a răspuns:

Digestia inseamna fermentatie. Deci gazele sunt obligatorii. Daca frecventa e prea mare vorbeste cu un gastroenterolog, dar depinde ce mananci. De la fructe si salate vor fi mai multe, excluzand citricele

| Nume6 explică (pentru oz_1736):

Si e bine daca ai multe cand mananci ce fermenteaza?

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Nu