| Hundrea a întrebat:

E bine sa faci astazi baie pe cap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
29 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Credinta o ai in suflet. Faptul ca te speli, nu are legatura cu religia, cu credinta pe care o porti!

| Adry05 a răspuns:

Mai terminati cu porcariile astea de superstitii. Auzi, pacat, vai dar cum indraznesti sa te speli? Esti cel mai mare pacatos. Ce crime, ce furturi, ce violuri, s-a spalat pe cap pe 24 februarie.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Adry05):

Dragul meu, asta spune Biserica si crestinismul, nu eu.
Daca nu-ti convine, poti trece la ateism.

| Adry05 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Tind sa cred ca ai gresit persoana careia i-ai raspuns pentru ca presupun ca ai 2 neuroni sa-ti dai seama ca sunt fata si in al 2-lea rand nu am vorbit cu tine, nu inteleg de ce te-ai baga aiurea in seama cu mine. Sustine-ti teoriile absurde in continuare si stai nespalat cu saptamana ca asta te face un bun crestin dupa parerea ta.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Adry05):

Esti fenomenala, ramai la ce ai si nu te mai stresa sa raspunzi.
As putea spune ca si tu poti continua cu teoriile si "ateisumul" tau.
Si scuza-ma, m-am uitat la nume nu si la imaginea de profil. Probabil acel "titlu" mi-a intarit ideea ca esti baiat.

| Adry05 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Cu ce sustin ateismul? Ca ii spun sa nu fie prost sa stea nespalat pentru ca asa scrie undeva fara nicio logica? Nu-s atee chiar deloc, doar am creier si gandesc.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Adry05):

Ma bucur ca le spui crestinilor nespalati si ca nu au creier si implicit ca nu gandesc.
Asa cum spun si o mai spun, crestinii considera spalatul pe cap (nu si pe corp) un pacat. Nu ma intereseaza de restul si nici de opinia ta.

| Adry05 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nu le spun crestinilor prosti si nespalati, le spun alora spalati pe creier ca tine. Sa crezi intr-o divinitate e complet ok cat nu esti absurd si crezi orice porcarie fara sens. Si prin raspunsul asta mi-ai dovedit ce am si scris despre cei ca tine, nu esti capabil nici o propozitie simpla sa intelegi. E ok, ramai acolo nespalat crezand ca aste te face superior in vreun fel. laughing)

| LPCTSTR a răspuns (pentru Adry05):

Atat timp cat ateul nu poate intelge ca vorbele crestinilor sunt ale lor, nu ale mele, nu eu am creat crestinismul pentru a "pune" astfel de "reguli".
Nu imi vad vinovatia atat timp cat i-am spus ca crestinii nu se spala pe cap in zile de sarbatoare. Ca voi nu acceptati, este una, dar sa faci crestinii "spalati pe creieri" si jegosi, pentru ca asta inteleg din ce spui, este alta.
Sincer, nici eu nu inteleg "regulile" lor, insa le accept cand sunt cu familia, pentru ca as fi privit cu ocji rai.
Mie imi spun parintii ca ateii sunt intr-un fel marginalizati de lume fata de crestini, insa cum crestinismul nu se prea manifesta azi la copii, cred ca nu mai este cazul, deci...da, face ce vrea si gata.

| waXonwaXoff a răspuns:

E dragobetele sarbatoare sfanta?

| Violleta2022 a răspuns:

E bine sa faci dus zilnic, iar pe cap, te poti spala tot la 2-3 zile!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti murdar nu inteleg de ce nu te ai spala?

| doctorandus a răspuns:

Sa moara mama lui CD ca exista o astfel de dogma in crestinism?

| LPCTSTR a răspuns:

Daca esti crestin, nu este bine, se asimileaza cu un pacat, dar daca este musai, o poti face.
Daca esti ateu... scuza-ma nu stiu, nu sunt ateu, cred ca... faci ce vrei.

| suntserios a răspuns (pentru LPCTSTR):

Corect, ca asa ne vrea religia, nespalati si needucati ca e mai usor de muls un ban.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru DracuIa):

Asa e, trebuia sa scriu religie in loc. Voi edita

| PumpkinDoll a răspuns (pentru DracuIa):

Nu e nici o diferenta, toate religiile is de ****

| Nemessys a răspuns:

Deci cand vine vorba de religie cica este considerat,, pacat". Iar dupa parerea mea, pacatul este cand faci ceva ce ii afecteaza pe cei din jurul tau, ok? Si. cand vine vorba sa faci baie, pe cine supara treaba asta? Si mai ales ca este ceva ce-ti face bine, doar nu o sa te duci nu stiu unde nespalat.

| JackR a răspuns:

Nu stiu ce sa spun... Paduchii tai ce parere au?

| PumpkinDoll a răspuns:

Nu,nu e bine sa faci astazi baie pe cap pentru ca o sa te trazneasca Dumnezeu si nu mai folosi internetul, telefonul si pc-ul, nici televizorul pentru ca tehnologia este arma lu' nenea cu coarne, arunca toti banii pe care-i ai ca banul e ochiul dracului, asa mi-a zis mie mamaie si dupa asta du-te la biserica si fa 666 de matanii ca sa-ti mearga bine tot anul, iti urez succes si sanatate

| Victoria18 a răspuns:

Da

| TheLifeIsGood a răspuns:

Vaaai, nuuu, sa nu indraznesti sa faci astazi! O sa ai ghinion 7 ani, si o sa fii si murdar pe cap laughing

| Simonasimona1992 a răspuns:

E bine sa nu mai crezi toate superstitiile tampitewinking
Bafta!

| alexfab33 a răspuns:

Sa te speli in fiecare zi e bine

| MyrusVyrus a răspuns:

Ramai rapanos jegule

| Tinno a răspuns:

Dragobetele cel putin pentru mine nu reprezinta o mare sarbatoare religioasa ( cred ca nici nu este o sarbatoare religioasa?)
Asa ca spala-te imputitule laughing

| Hundrea explică (pentru Tinno):

Pleaca in mortii ma-ti de imputat

| anonimg a răspuns (pentru Hundrea):

Nu te supara pe Tinno; el a glumit cand a spus acele cuvinte. Cred asta. te rog, nu te supara pe el.
M-a amuzat si pe mine cand a spus asta; si cred ca pe toti. Primeste te rog, gluma lui, si nu tine suparare pe el.