| Life Under Rainbow a întrebat:

E bine sa faci topless cand esti pe stop (cand ai menstruatie)? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Fereste-te de soare cand esti la ciclu, doar stii ca la soare si abundenta ciclului e mai mare si caldura soarelui, iti poate provoca hemoragie. Fereste-te pe cat poti de a sta la soare in aceste zile (deloc placute nici pentru tine) pentru a nu avea necazuri pe plaja. Stii doar cat de daunator a devenit soarele in ziua de azi. Numai bine, Lucien.

| cretzufinish a răspuns:

Da...nu are legatura, avand in vedere ca plaja nu poti face macar atat. Insa nu e recomandat sa stai in soare mai ales in astfel de perioade pentru ca se pierde foarte mult calciu si impreuna cu insolatia, disconfortul si arsita duce la anemii. Eu in general in astfel de perioade ies din casa numai daca e super necesar pentru ca lesin pe strada, dapoi sa mai stau si-n soare. E alegerea ta.

| andre999 a răspuns:

Nu e bine sa faci oricum topless, chestia asta cu prajitu la soare este cea mai mare prostie. Dpdv medical face mai mult rau decat bine asa ca ai grija.

| Andreea_1184 a răspuns:

Din cate stiu nu! Expunerea la soare iti provoaca hemoragie.