| anonim_4396 a întrebat:

E cam ciudat dar va voi zice, nu ma luati la misto va rog sad daca nu ati citit intrebarea in care va spun cum ca mi-a curs ceva maroniu va sfatuiesc sa o cititi ca sa intelegeti. Deci, am fost la baie, pe chilot nimic rosu, dar cand ma sterg o pata destul de mare care era rosu deschis si era amestecata cu ceva transparent gelatinos, mi-e frica, menstruatia cu siguranta nu cred ca e, deci ce poatr fi? Secretia vaginala o am de aproape un an

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Cred ca iti vine menstruatia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E posibil sa fie sangele care iti arata ca sa implantat sarcina

| Cduncfujndf a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sarcină? Nici menstruația nu i-a venit! Probabil e destul de mică...

| anonim_4396 explică (pentru Cduncfujndf):

Da.are 12 ani fetita ..clar este ciclu doar ca fata e la inceput si de aceea e fff putin

| Bobbye a răspuns (pentru anonim_4396):

Wtf co.aie laughing)

| Emmmmmanuela a răspuns (pentru Bobbye):

Scuza-ma, intrebarea era pentru fete -_-

| Cduncfujndf a răspuns (pentru anonim_4396):

Să știi prima oară când mi-a venit aveam 12 ani și m-a ținut 8 zile, deci nu e chiar așa în toate cazurile.

| Bobbye a răspuns (pentru Emmmmmanuela):

Scuza-ma. raspunsul meu era pentru alt comentariu.

| Cduncfujndf a răspuns:

Eu cred că e menstruație, pentru că diferă la culoare, nu este întotdeauna roșie, uneori are culori care duc spre maro. Sau poate chiar maro închis.
E normal să mai curgă cu secreție, secreția curge aproape mereu și nu se oprește nici măcar în timpul menstruației, atunci doar e acoperită de sânge și nu prea poți să o observi.

| Ale5184 a răspuns:

Am citit postarea anterioara. Eu cred ca e menstruatie doar ca inca nu apare cum trebuie pana se regleaza. Ai ceva dureri?

| Emmmmmanuela a răspuns (pentru Ale5184):

Am dureri mici, suportabile

| Ale5184 a răspuns (pentru Emmmmmanuela):

Atunci e ciclu clar. O sa-ti vina normal in curand

| abcddcba a răspuns:

E inceput de menstruatie. La inceput, o perioada de timp, nu iti va veni deloc regulat. O sa fie un mare tam-tam, insa in timp se va regula singur si va veni cum trebuie. Nu te speria, e ceva normal.

| Tralaluitorul a răspuns:

Ai invatat sa elimini materie fecala pe canal vaginal.
Felicitari!