| Creepygirl2002 a întrebat:

E grav daca am vomitat sange? Parintii nu vor sa ma duca la doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Destul de grav... ar trebui sa fii deja la spital

| doctorandus a răspuns:

Suna la 112 si explica acolo.

| vocea a răspuns:

Este grav iar parintii trebuie sa te duca la spital.

| ALGator a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor!
De ce nu vor parintii?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ALGator):

Pentru ca:
0. Au asigurare pe copil si incasezi binisor pentru deces (la fiica-mea doar pentru o fractura pot sa iau 20.000 RON, la deces ceva de genul vreo 30-40k EUR - desigur ca prefer sa stau fara banii aia si sa fie copilul intreg si viu, dar altii poate ca prefera banii).
1. Sint niste timpiti care se uita la antena 3, voteaza cu psd-ul, si pupa mina popii.
2. Baga o rugaciune, ca poate trece. Daca nu, asa a vrut dumnezo', sa moara copilul.
@Creepygirl2002: Lasind glumele deoparte, suna URGENT la 112. Daca aia de ii numesti parinti comenteaza ceva, suna si la protectia copilului & politie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai vomitat sange sau cu sange. Mai demult vomitam cu sange pentru ca aveam probleme cu capul. Aveam ameteli si de cele mai multe ori vomitam mancarea pe care o mancam si cu sange. Mie oricum imi curge sange din nas la aproape orice zdruncinatura. Am o problema cu vasele de sange din cadrul sistemului respirator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,e destul de grav.
Suna la 112, ca poate fi ceva grav.

| christall a răspuns:

Du-te la un spital, la urgente. Acolo iti fac toate analizele si nu platesti.

| 10msn a răspuns:

Esti racit?

| Anonima8943 a răspuns:

Eu cred ca e grav dupa informatiile de pe Google.

| SmartHelper29 a răspuns:

Http://sanatate.bzi.ro/varsatura-cu-sange-un-semnal-de-alarma-1364
Parerea mea este ca ar trebui sa faci un consult... am gasit totusi un articol care te poate ajuta! Bye...

| miha45 a răspuns:

Ar trebuii sa faci tot posibilul sa mergi la doctor varsatura cu sange poate fi din cauza unei sangeari in zona tractului digestiv.