| Xmen22 a întrebat:

E grav daca la 20 și ceva de ani nu am spatele drept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la kiropractician

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i foarte grav, deoarece ti-l poti indrepta, controlandu-te tot timpul, sa stai drept.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Adica ai scolioza/cifoza si alte astfel de modificari?

Daca da, este... anormal, se poate trai si cu asta, insa nu se stie cat de periculos o sa fie pe viitor.

Doar un consult la medicul specialist ar putea sa iti confirme sau sa iti prezinte gravitatea problemei (daca este cazul, speram ca nu).

Fa miscare, mananca sanatos si mergi la control, dupa poti sa mergi la terapie. Mai bine acum, decat dupa.

Bafta sa ai! ^_^

| Xmen22 explică (pentru DoarBogdan):

Mă refer că sunt un pic ghebos

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns:

E grav mămică, da' nu-i bai ca se rezolva.

| Frank51 a răspuns:

Nimeni nu are un spate absolut drept. Adică normal ma refer, că spatele oricum nu este drept, este ca un S mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cât de strâmb e. Postura se poate înrăutăți putin pe parcursul vieții, de ex dacă duci o viata sedentara și nu faci sport. Dar cu exercițiile corespunzătoare se poate îndrepta la loc. Dacă e strâmb din copilărie și atunci se mai îndreaptă.