| Lola200228 a întrebat:

E normal ca după o endoscopie sa te jeneze in capul pieptului când înghiți mâncare? Și sa te doară gatu? Ati pățit și voi?
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Doare o perioada de cateva zile, apoi iti trece de la sine.Nu este cazul sa iei medicamente pentru asta

| Donsavas a răspuns:

E normal sa te doara, chiar dacă ai fost sedata!

| RobertMoon a răspuns:

E normal, doar ti-a bagat un furtun pe gat si a atins ceva tesuturi in acest proces.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Se face pe "viu" endoscopia sau te adoarme?

| Lola200228 explică (pentru BuLaNNNeL):

Eu am făcut cu sedare dar te poate și adormii

| oz_1736 a răspuns:

A fortat putin sfincterele si alea te dor. Nu se intampla nimic. Asa am patit si eu