| Nimeni10 a întrebat:

E normal ca la +20 de ani sa am fire albe?
Mai înainte am găsit 1 fir alb acum am găsit 5.
Deja încep sa ma stresez mai tare când văd fire albe la anii astia.
Sa fie oare de la anxietate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu te îngrijorezi, se poate vopsi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai trecut printr-o perioadă mai grea a vietii tale. Te-a izbit viața, și nu te așteptai. Sau pot apărea si de la șocuri emoționale, care cam tot aceeași "treabă" sunt.

(sper ca nu e cu supărare. Chiar ma simt prost ca ți-am scris asta, dar despre asta e subiectul)

Nu te îngrijora pentru atât, au alții probleme mult mai grave cu care se confruntă. Și neavând ce sa facă, trebuie sa stea cu mâinile in san si sa accepte totul cum vine la pachet.
E cu subînțeles. De-aici poți deduce singur câte catastrofe se întâmplă. Chiar in aceste momente.
Salut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e de la anxietate si stres, te poti vopsi nu-i o mare problema, asa mi o aparut si mie de cand am probleme cu stresul si anxietatea, problema grava e ca am si alopecie de la stres.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie clar de anxiolitice daca nu tratezi acum mai tarziu se va agrava

| Nimeni10 explică (pentru anonim_4396):

Pai nu e nevoie de recomandarea medicului?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nimeni10):

Te duci la psihiatru ii spui ce simptome ai si iti da reteta iti da anxiolitice iti pune si diagnostic sunt multe tipuri de anxietate fara reteta de la psihiatru nu iti da anxiolitice. psihiatru iti da ce tip de anxiolitic ti se potriveste tie. anxietatea o sa iti distruga viata daca nu o tratezi la timp. daca nu e grava anxietatea te poti duce la un psihoterapeut.

| Mogiojojo a răspuns:

Si eu am avut o perioada mai dificila acum vreun an in urma si imi aparusera 2 fire albe (adica 2 fire depigmentate) dar de atunci au disparut si nu le-am mai vazut, deci nu te ingrijora si nu te stresa. Totul e sa treci peste probleme.

| MagicOneT a răspuns:

Tu scapa de stres si anxietate si nu o sa mai gasesti fire albe.

| Simpatic a răspuns (pentru MagicOneT):

Corect, dar odata instalate acele fire de par albe nu dispar, partea buna este ca nu vor mai aparea altele, deci mai multe sa nu apara.

| DoruLuGaboaie a răspuns:

Mai bine sa ai fire albe decat sa iti cada

| MihaiNabul a răspuns:

Salut.Eu am 14 ani si am cateva smocuri de fire albe de cand ma stiu. Nu te ingrijorawinking