| fugi5555 a întrebat:

E normal ca la câteva guri de Pepsi sa am palpitații?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fugi5555 explică:

Inteleg.
Nu e un motiv de ingrijorare.
Trebuie doar sa eviti cofeina si orice tip de bauturi energizante. Sistemul nervos incearca sa iti spuna "nu-mi da mie asa ceva ca nu-mi place"

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde cât ești de sensibil dar în principiu nu...

| aXy99 a răspuns (pentru Adry05):

Sensibil la ce?

| Adry05 a răspuns (pentru aXy99):

Să aibă probleme cardiace

| aimullah123 a răspuns (pentru aXy99):

Adica daca ai vreo afectiune psihica precum anxietate si esti mai agitat sau daca ai vreo afectiune cardiaca (nu cred ca e cazul).

| fugi5555 explică (pentru aimullah123):

Am băut la viața mea cola sau Pepsi foarte rar și nu mai băusem de 2 ani sa zic

| fugi5555 explică (pentru fugi5555):

Inteleg.
Nu e un motiv de ingrijorare.
Trebuie doar sa eviti cofeina si orice tip de bauturi energizante. Sistemul nervos incearca sa iti spuna "nu-mi da mie asa ceva ca nu-mi place"

| Simpatic a răspuns:

E normal doar daca ai probleme la inimioara, oricum aceste sucuri fie ca vb de pepsi sau cola au numai prostii in ele asa ca zic sa le lasi.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil.

| Sn4k3 a răspuns:

Logic, complet normal.

| aXy99 a răspuns:

Nu.

| aimullah123 a răspuns:

Da, e foarte normal. Daca citesti eticheta unui suc pepsi vei gasi printre ingrediente si cofeina. Iti recomand sa eviti sucurile si ceaiurile care contin cofeina, cafeaua si energizantele.