| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa am pulsul 140?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, dacă ai depus efort.
În stare normală el trebuie să fie între 60 și 80 pulsații/minut!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Frecvenţa cardiacă variază între 60-1oo bătăi/minut (depinde însă de vârstă).
140 e mult, consultă un cardiolog.
Te pup!

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

140/bpm este tahicardie.
Asa il ai tot timpul?
Poate ti-ai luat pulsul dupa o stare de agitatie, sau ceva.

Sanatate!

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Atunci este perfect normal, da.

Sanatate!

| gmxromania78 a răspuns:

Salut!
Nu prea este normal sa ai pulsul 140b/m, te sfatuiesc sa te duci la medic sa faci o consultatie!

| Paix a răspuns:

Dar ce faci tu in majoritatea timpului!?
Daca il ai 140 cand esti in modul stanby relax, cine stie cat il ai depui efort fizic mult.

| Paix a răspuns:

Aa..atunci e perfect normal.
120-140
Dar sa nu depaseasca 158 ca atunci esti pe rosu, Danger.

| Zaied a răspuns:

Daca tocmai ai alergat sau ai vazut o fantoma, da.

| Liviu_Petran_1991 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la doctor sa te consulte.Normal ar fi 60-70.