| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa apar cosuri la menstruatie? Nu prea imi apareau pana acum.Cu cate zile inainte de ciclu menstrual apar cosurile?
Trebuie sa`mi vina, mi-a intarziat 2 zile. Mi-au aparut si cateva cosuri pe frunte si simt uneori ca am febra la spate.

Sunt simptome premenstruale? Sau este altceva? Din ce cauza intarzie ciclu menstrual?

Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Apariţia coşurilor poate fi un simptom premenstrual care apare ( în general între 15-18 ani ) cu 3-7 zile ( sau mai RAR, chiar cu 10 zile ) ÎNAINTE de a veni menstruaţia.

La unele fete apar coşuri şi când sunt la ovulaţie.

Iar o întârziere a menstruaţiei de doar 2 zile este nesemnificativă.

O întârziere de 7-10 zile este ACCEPTABILĂ, dacă întârzie mai mult atunci este necesar un control ginecologic.

| Bubu4 a răspuns:

Este normal sa iti apara cosuri, stai linistita. Eu una nu am avut niciodata febra inainte de ciclu. uneori mi se facea rau in prima zi, ameteam si eram palida, ma durea burta ingrozitor, aveam febra.dar imi trecea.

| Lady2012 a răspuns:

E destul de normal sa iti apara cosuri inante de a veni menstruatia! LA toate fetele este asa!
NU te speria, deseori intirzie, sau alteori vine prea repede.
Funda? :*