| AnonimSwag a întrebat:

E obligatoriu sa mergi la ginecolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tii la sanatatea ta da

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, regulat, din prima luna de la inceperea vietii sexuale, macar o data pe an

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înainte de a avea această obligație, trebuie să ai dreptul la un control medical onest, civilizat, un diagnostic corect și un tratament corespunzător.
Nu ești obligată imediat după primul act sexual voit, nu este obligatoriu să mergi la o mică jenă prezentă într-o dimineață, etc.
Pentru a merge obligatariu trebuie să ai un tablou clinic prezent 24-48 de ore.
Să nu uităm cum vorbesc medicii ginecologi, în sistemul de stat, la particular te rup de bani și nici nu se omoară să-ți dea chitanță și asta poartă numele de evaziune fiscală.
Ai grijă de tine.
Pa, pa.