| sabina66_9045 a întrebat:

E pacat sa intri cand esti pe stop in biserica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Şi dacă eşti mireasă sau naşă, ce faci? Nu mai intri în biserică?
Mai terminaţi cu tâmpeniile astea.
Este păcat să intri în biserică dacă eşti lăuză şi nu ai făcut molifte!
Pa, pa.

| fabiola a răspuns:

Suntem plini de pacate mai mari si ne cramponam de probleme minore!

| cristi202 a răspuns:

"Stopul" e ceva ce tine de ciclul natural al vietii, nu de vointa femeii ce il are. Exista pacate mai mari, facute din proprie vointa, care te pot indeparta de biserica, insa acesta cred ca e unul nesemnificativ, daca chiar e pacat. Cindva o femeie ce era pe "stop" de 12 ani (avea probleme cu sanatatea in acest sens), s-a atins de Iisus Hristos, si El nu a certat-o, desi ceea ce a facut ea a fost, potrivit legii lui Moise, pacat. Dimpotriva, i-a zis: "Indrazneste, fiica, credinta ta te-a mintiut!", si femeia a fost vindecata. De aceea eu nu cred ca e o problema ca o femeie sa intre in biserica pe stop.

| mgtow a răspuns:

Nu

| εїз a răspuns:

Da, e ceva spurcat. E foarte păcat, nu e bine.

| DoRu a răspuns:

Da, mare pacat!

| denismaria92 a răspuns:

Frate e doar o biserica
ce crezi ca ajungi in iad daca intri cand esti pe stop?oh go on

| mopella a răspuns:

Nu e pacat sa intri in biserica daca esti pe stop. Doar ca nu ai voie sa atinci icoanele, in general chiar si acasa daca ai icoane. in timpul acesta biserica zice ca femiea nu e curata. Si nu ai voie sa ei nafara sau aghiasma.Sigur poti intra si asculta slujba.

| mopella a răspuns:

PS :Cind esti pe stop se zice ca nu ai voie sa uzi florie tot sse socoate ca nu esti curata si se vor usca florile.

| cristiiiiiii a răspuns:

Lol fratelaughing) ce noobilaughing)

| ilegale a răspuns:

Nu stiu daca e un pacat dar stiu ca nu e bine deci e interzis practic sa intri in biserica cand esti pe stop.De ce? Nu stiu laughing

| Raven_6701 a răspuns:

Niciodata n-am priceput chestiile de genu' astatongue
Nu inteleg insa de ce ar fi pacat.
Eu sincera sa fiu, nu cred ca e (chiar daca ar fi, nu mi-ar pasa)

| Raven_6701 a răspuns:

Ce porcarie straight face
Si ce patesti frate daca intri in biserica atunci?
Vine un dracusor, te ia de urechi si te duce in iad sau ce?laughing

| Rayenbow a răspuns:

Bine ca nu sunt fata sa am problmele astea cu stopu laughing

| lallyy a răspuns:

Da

| PuFFy_6962 a răspuns:

Daca ai neaparata nevoie sa intrii in biserica trebuie neaparat trebuie sa-ti pui o batista la mijlokk big grinbig grinbig grin

| Pawel95 a răspuns:

Da

| anamarya_7801 a răspuns:

Da este!